w

8 sposobów, by zlikwidować brzydki zapach z ust

8 sposobów, by zlikwidować brzydki zapach z ust

Nieprzyjemny oddech to bardzo krępująca dolegliwość, której przyczyny mogą być zróżnicowane. Regularne mycie zębów i nitkowanie ich, a także unikanie takich produktów jak czosnek czy cebula nie u każdego przynoszą efekt.

Jeśli wyleczyłeś próchnicę, nie posiadasz żadnych chorób gardła, krtani, czy żołądka, które mogłyby powodować przykrą woń, a nadal borykasz się z tym problemem, warto zastosować się do przynajmniej kilku porad przedstawionych w tym artykule, by sobie pomóc.

1. Ogórek

Ogórek
Ogórek

To warzywo ma silnie zasadowy odczyn, podczas gdy bakterie w jamie ustnej rozwijają się szybciej w odczynie kwaśnym. Możesz chrupać umytego ogórka w ramach przekąski, tuż przed spotkaniem z ludźmi, albo po spożyciu posiłku, jeśli nie masz możliwości umycia zębów, żeby oczyścić jamę ustną.

2. Goździki

Olejek goździkowy ma niesamowicie silne właściwości bakteriobójcze wykorzystywane m.in. w salonach dentystycznych. Choć smak samych goździków nie należy do uwielbianych przez każdego, warto ssać dwa lub trzy dziennie, by zdezynfekować jamę ustną. Pamiętaj tylko, by ich nie przegryzać. Z czasem przyzwyczaisz się do smaku, a Twoje zdrowie Ci podziękuję, uwierz mi- goździki nie tylko zabijają nieświeżą woń z ust, ale też chronią przed nowotworami!

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0
Ukąszenia przez owady

Ukąszenia przez owady

Cztery skuteczne, domowe sposoby na ból głowy.

Cztery skuteczne, domowe sposoby na ból głowy.