w ,

5 pomysłów na świąteczny prezent!

Pomysły na prezenty świąteczne

Nieodłącznym elementem Świąt Bożego Narodzenia jest wręczanie prezentów. Małe czy duże, zrobione samemu, czy zakupione w sklepie – od zawsze towarzyszą naszej tradycji świętowania. Sprawdźmy zatem, co warto podarować naszym bliskim, by stać się najlepszym Mikołajem! Oto kilka naszych pomysłów na sprawdzone prezenty świąteczne.

1.   Vouchery prezentowe

Wybór świątecznego upominku może być nie lada wyzwaniem. Jeżeli nie mamy sprecyzowanego pomysłu na prezent, a nie chcemy dawać gotówki „do koperty”, z pomocą przychodzą nam bony prezentowe! Obecnie posiada je praktycznie każdy sklep czy galeria, a ze względu na ich mnogość wystarczy, że znamy preferencje lub potrzeby drugiej osoby. Możemy wtedy liczyć na pełen sukces, bo z pewnością trafimy z odpowiednim bonem, np.:

  • do galerii;
  • na koncert;
  • na masaż;
  • do spa;
  • na okulary korekcyjne.

Zaletą tego pomysłu jest także fakt, że nie trzeba czekać na jego dostawę przed świętami, co istotne, gdy kupujemy coś „na ostatnią chwilę”. Voucher może być w formie elektronicznej lub w postaci bonu prezentowego, który można kupić i odebrać w sklepie „od ręki”.

2.  Prezent sentymentalny

A może upominek, który przywoła wspomnienia? Prezent w postaci albumu będzie miał dla drugiej osoby wartość sentymentalną i pozwoli powspominać, jak to było kilka czy kilkanaście lat temu. W albumie mogą znaleźć się wspólne wspomnienia w postaci fotografii czy biletów z odwiedzonych muzeów lub odbytych lotów. Możemy także dać coś jeszcze bardziej osobistego, jak wyjątkowe zdjęcie oprawione w ramkę do postawienia na kominku lub powieszenia na ścianie.

3.  Elektronika

Dla tych, którzy lubią praktyczne podarunki, świetnym pomysłem na prezent może być elektronika. Nowy smartwatch, taki jak Galaxy Watch, będzie idealnym prezentem dla ludzi aktywnych, którzy monitorują swoje wyniki, patrzą na jakość snu czy na bieżąco mierzą tętno. Z kolei smartfon będzie nie tylko praktyczny, ponieważ będzie można dzięki niemu płacić za zakupy, sprawdzać rozkłady jazdy czy zbierać punkty lojalnościowe, ale również grać w gry, słuchać muzyki, czy oglądać filmy w streamingu. Bezprzewodowe słuchawki, takie jak Galaxy Buds2 Pro, zadowolą nawet najbardziej wymagających melomanów, a mieszczący się w plecaku tablet, taki jak Galaxy Tab S, może stać się prawdziwym przenośnym studiem artystycznym.

4.   Zestaw do domowego SPA

Ciekawym pomysłem na prezent mogą być też wszelkiego rodzaju zestawy pielęgnacyjne, wykraczające poza standardowe kosmetyki. Aromantyczna kula do kąpieli czy świece zapachowe to niezastąpione elementy domowego SPA, które wprowadzą odpowiedni nastrój wspierający relaks, dadzą chwilę wytchnienia i pozwolą zapomnieć o trudach codzienności.

5.    Książka, gra lub płyta z muzyką

Choć zakup książki, gry komputerowej lub płyty z muzyką wydaje się prostym zadaniem, to paradoksalnie może być trudniejszy, niż nam się wydaje. Przede wszystkim wymaga dobrej znajomości obdarowywanej osoby – jakie gatunki lubi, czy posiada już dany egzemplarz itd. Tego rodzaju prezenty muszą być zamówione z odpowiednim wyprzedzeniem ze względu na przedświąteczny „szał”, który następuje zwykle 2 tygodnie przed Bożym Narodzeniem. Mimo to warto poświęcić trochę czasu, szczególnie jeśli zależy nam na tym, by prezent prawdziwie uradował obdarowywaną przez nas osobę.

*Artykuł powstał w ramach odpłatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Fot. Zdjęcie poglądowe Adobe Stock.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Rajskie plaże, czyli jak odkrywać najpiękniejsze miejsca na świecie

Czy można iść na wesele w czarnej sukience?