w

Top 5 najlepszych książek dla miłośników psychologii i samorozwoju

Umowa Książki Psychologia Samorozwoju

Są takie książki, o których można powiedzieć, że zmieniają życie. Jeżeli interesujecie się psychologią, ale też zależy Wam na samorozwoju, to dziś przedstawimy Wam top 5 naprawdę dobrych pozycji. Wybierając te książki, możecie zmienić swoje myślenie z negatywnego na pozytywne i wreszcie zamienić słowa „nie mogę” na „mogę”.

 

Top 1: „Pułapki myślenia”

W naszym zestawieniu nie może zabraknąć książki pt. „Pułapki myślenia” Daniela Kahnemana. W swojej publikacji stawia on tezę, że większość z nas wpada w pułapki myślenia, co wpływa na podejmowane decyzje, które nie zawsze są dla nas dobre. Autor, który jest psychologiem, a przy tym laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii, w swojej książce przedstawia sytuację, że jeżeli będziemy unikać pułapek myślenia, to nasze decyzje będą zdecydowanie trafniejsze. Odnosi się to do życia codziennego, ale i biznesu. Z tej książki można dowiedzieć się też, kiedy można, a kiedy nie należy ufać swojej intuicji. Trzeba przyznać, że Kahneman wciąga czytelnika do swoistej żywej rozmowy. Tę książkę czyta się naprawdę szybko, a wnioski, jakie z niej płyną, pomagają w osiągnięciu sukcesu.

Top 2: „Potęga podświadomości”

Kolejną pozycją i prawdziwym bestsellerem jest książka „Potęga podświadomości”. Jej autor, a więc Joseph Murphy wskazuje, że obrazując swoje cele i usuwając podświadome przeszkody, można osiągnąć zarówno sukces, jak i szczęście. Dotyczy to nie tylko sukcesu biznesowego, ale i w życiu rodzinnym czy małżeńskim. „Potęga podświadomości” książka zmienia życie i sprawia, że cel staje się realny. Według autora to człowiek sam często jest dla siebie ograniczeniem. Gdy nastawi się na sukces, to jest on w zasięgu ręki. W Potędze podświadomości autor zauważa, że jeżeli wyrzucimy z naszego słownictwa „nie mogę”, a zastąpimy je słowami „mogę i chcę”, to cel, do którego dążymy, jest w naszym zasięgu. Siła podświadomości jest więc naprawdę duża.

Top 3: „Nie zaczęło się od Ciebie”

Wiele osób choruje na depresję, doświadcza lęków, chronicznego bólu, ale też obsesji, pomimo tego, że ich życie było radosne i pozbawione traum. Skąd więc pojawiają się takie problemy? Odpowiedzią na to pytanie jest propozycja Marka Wolynna pt. „Nie zaczęło się od Ciebie”. Na podstawie badań autor udowadnia, że traumatyczne doświadczenia mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie. Ślady emocjonalne mogą zostać przekazane nawet na dalsze pokolenia. Są one głęboko ukryte, nawet zakodowane w genach. Ta propozycja książkowa rzeczywiście tłumaczy zagadnienie dziedziczonej traumy, ale też jej wpływ na to, kim przez to jesteśmy. Na szczęście autor daje nadzieje, że można zakończyć ten proces i odzyskać radość życia. To naprawdę ciekawa książka, którą warto mieć w swojej bibliotece.

Top 4: „Człowiek, który pomylił swoją pracę z życiem”

Czy nadmiar pracy może być szkodliwy? Oczywiście, że tak. Ale nie świadczy to wcale o pracoholizmie. Może wynikać np. z lęku przed konfliktem, perfekcjonizmu czy nawet syndromu oszusta. W tej książce Naomi Shragai tłumaczy, jak pracować, by sprawiało nam to przyjemność, ale nie było celem życia. Autorka słusznie zauważa, że praca może być też ucieczką przed lękami czy nawet formą ukrytej depresji. Trzeba przyznać, że ta pozycja jest naprawdę przejmująca, a miejscami wręcz wzruszająca.

Top 5: „Kiedy ciało mówi nie. Koszty ukrytego stresu”

Doktor Gabor Maté w swoim bestsellerze: „Kiedy ciało mówi nie. Koszty ukrytego stresu” udziela odpowiedzi na pytania dotyczące połączeń umysł–ciało. Przedstawia on naukowe dowody, że stan psychiczny człowieka oraz emocje czy stres zwiększają ryzyko wielu chorób. Autor ujawnia też 7 zasad zdrowienia, czyli reguł, które pozwolą nam uchronić nas przed zjawiskiem, które jest powszechne i nazywane ukrytym stresem. Doktor Maté analizuje też przypadki takich osób jak Ronald Regan czy Lance Armstrong. Intuicyjnie każdy z nas czuje, że ciało i umysł są powiązane i rzeczywiście to połączenie wpływa na zdrowie zarówno psychiczne, jak i fizyczne.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

DVB-T2 HEVC – czym jest nowy standard nadawania telewizji cyfrowej?

Zakopane da się lubić