w ,

Ukąszenia przez owady

Ugryzienia przez jadowite zwierzęta. Porady praktyczne.

Ukąszenia przez owady
Ukąszenia przez owady

Latem lubimy cieszyć się morzem i spacerować na świeżym powietrzu, ale nie lubimy małych zwierząt, z którymi spotkanie może okazać się niebezpieczne dla naszego zdrowia! Ukąszenia owadów i ugryzienia zwierząt są częste o tej porze roku. Oto właściwe rzeczy, które należy zrobić, aby złagodzić ból i swędzenie.

Żądło meduzy – dlaczego to się pali?

Żądło meduzy
Żądło meduzy

Ukąszenia meduz powodują poważne oparzenia. Ich macki składają się z włókien, które pozostają na ranie i rozprowadzają jad.

To, co musisz zrobić.
1. Spłukać wodą morską: Natychmiast po użądleniu, zanurzyć ukąszony obszar w wodzie morskiej i delikatnie pocierać, aby spróbować usunąć włókna. Należy uważać, aby nie spłukiwać świeżej lub czystej wody!
2. Przykryj ranę piaskiem i pozwól jej wyschnąć. Następnie usuń piasek za pomocą sztywnego kartonu, aby usunąć nadal obecne na skórze komórki żądające. Następnie spłukać jeszcze raz.
3. Po opłukaniu użądlenia (wodą morską) nałóż od 1 do 2 kropli czystego eterycznego olejku lawendowego i odnowić 3 do 4 razy w ciągu pół godziny.
4. Użądlenie jest traktowane jak poparzenie. W celu złagodzenia i zmniejszenia stanu zapalnego zaleca się zatem nałożenie kremu, po opłukaniu użądlenia, np. wazeliny lub białek.
5. W przypadku poważniejszej reakcji, radzimy skonsultować się z lekarzem.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0
W których krajach mieszka najwięcej ludzi?

W których krajach mieszka najwięcej ludzi?

8 sposobów, by zlikwidować brzydki zapach z ust

8 sposobów, by zlikwidować brzydki zapach z ust