w , ,

Szklane mosty – piękne czy śmiertelnie niebezpieczne?

Szklane mosty - piękne czy śmiertelnie niebezpieczne?
źródło: www.dailymail.co.uk

Poszukiwanie i wymyślanie nowych atrakcji turystycznych stało się ostatnimi czasy zabawą nie tyle nawet niebezpieczną, co ocierającą się o śmierć. Turystyka ekstremalna, od wizyty w bombardowanych miastach, po wchodzenie na ośnieżone szczyty, zbiera żniwo urazów, kontuzji i zgonów.

To, co piękne, może być także niebezpieczne. Przekonują się o tym ostatnio turyści w Chinach, mogący widowiskowo spojrzeć prosto w przepaść. Kraj ten z prawdziwym rozmachem, brawurą i praktycznie nieograniczonymi środkami podchodzi do każdej dziedziny. Nie inaczej jest z turystyką. To tu na szeroką skalę rozpowszechniono między innymi szklane mosty. Są tam ich dziesiątki, rozpiętych w przepięknej, głównie górskiej, scenerii. Dla niej zrezygnowano ze sprawdzonych i bezpiecznych technologii na rzecz przyciągających uwagę i rzesze turystów.

Spoglądając w przepaść
źródło: www.dailymail.co.uk

Słynna z nich jest prowincja Hunan, w której znajduje się najdłuższy na świecie szklany most. Wyobraźcie sobie przechadzkę o długości prawie pół kilometra… By przejść taki dystans potrzeba około pięciu minut. W tym czasie znajdujecie się nawet nie na skraju przepaści, a nad nią. Trzeba mocnych nerwów, by popatrzeć w dół i nie czuć strachu. Bądź co bądź stąpacie przecież po szkle…

Zamknięto najdłuższy szklany most na świecie
źródło: unoturismotraveltours.com

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0
Zabójstwo za milion złotych

Płatni zabójcy chcieli zarobić, ale nie zabrudzić rąk krwią

Egzotyczne zwierzęta, które możesz trzymać w swoim domu

8 egzotycznych zwierząt, które możesz trzymać w swoim domu!