w

15 niesamowitych ciekawostek o pająkach

15 niesamowitych ciekawostek o pająkach
15 niesamowitych ciekawostek o pająkach

Niewiele jest stworzeń, które wzbudzają taki wstręt i odrazę, co pająki. W niechęci do niej zdają się zdecydowanie przodować kobiety. Niejeden mężczyzna przybywa już na ratunek, okazując się już Rycerzem na Białym Koniu czy też Bohaterem we własnym domu.

A przecież – przynajmniej w Polsce – naprawdę nie ma się czego bać. Ba, przy bliższym poznaniu okazują się one wręcz fascynujące i pożyteczne. Jednak na to bliższe poznanie trzeba się najpierw odważyć. Zaczynajmy więc.


  • Jad czarnej wdowy jest 15 razy silniejszy, niż jad grzechotnika, aczkolwiek jej ukąszenie dla człowieka bardzo rzadko kończy się śmiercią, ponieważ pająk ten wstrzykuje bardzo niewielką ilość trucizny. Występują jednak bolesne skurcze mięśni, które mogą trwać nawet do 48 godzin.
  • Włókno pajęczej sieci o długości 40 075 kilometra (obwód kuli ziemskiej) ważyłoby niecały kilogram.
  • Pajęcze sieci nie tylko wyłapują i przytrzymują ofiarę, ale także ją do siebie przyciągają, gdyż pajęczy klej, którym są pokryte, jest naelektryzowany. Występuje więc podobny efekt do balona, którego pocierasz o koszulkę, a gdy ma na sobie ładunek elektryczny- trzyma się ściany.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0
11 zdumiewających ciekawostek o wężach - grzechotnik

11 zdumiewających ciekawostek o wężach

10 ciekawostek o ciąży, które Cię zaskoczą

10 ciekawostek o ciąży, które Cię zaskoczą