w ,

10 najwyższych budowli na świecie

10 najwyższych budowli na świecie
10 najwyższych budowli na świecie

Tak jak od wieków człowiek marzył o tym, aby wznieść się w powietrze i opanować sztukę latania, tak od zawsze pociągało go budowanie coraz wyższych konstrukcji. Dawniej wierzono, że im wyższa budowla tym bliżej do nieba. Udowadniano w ten sposób także prestiż i możliwości. Dziś państwa prześcigają się w pokazaniu możliwości technologicznych, które umożliwiają stawianie coraz wyższych budowli i maksymalne wykorzystanie gruntów w wielkich, zatłoczonych metropoliach. Sprawdź, gdzie znajdują się najwyższe wieżowce na świecie.


Miejsce 10:
Taipei 101 (509m) – Tajpej, Tajwan

Taipei 101 (509m) – Tajpej, Tajwan
Taipei 101 (509m) – Tajpej, Tajwan

Nazwa wieżowca pochodzi od ilości pięter jakie się w nim znajdują. Na pierwszych pięciu utworzono sklepy i galerię handlową. Na ostatnim najwyższym piętrze umiejscowiony jest VIPowski klub Summit 101, który jeszcze do niedawna owiany był tajemnicą. Na piątym można kupić bilet umożliwiający wjechania jedną z najszybszych wind na świecie na 89 piętro. Podczas każdej godziny Taipei 101 zużywa tyle energii co sześć tysięcy przeciętnych gospodarstw domowych, a system chłodzenia jest w stanie wyprodukować 18 tysięcy ton lodu na godzinę!

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0
Ostatnie selfie przed śmiercią

Ostatnie selfie przed śmiercią

Jakie są Aleksandry? Sprawdź kim są, jakie mają cechy charakteru i jak zachowują się w relacjach z innymi. Przeczytaj 10 ciekawostek na temat imienia Aleksandra.

12 ciekawostek na temat imienia Aleksandra