w ,

Pomysły na wakacje w Afryce

Wakacje w Afryce

Stereotypowa Afryka zdecydowanie różni się od tego, jak naprawdę wygląda ten kontynent, na którym mieści się 59 krajów. To wspaniała mieszanka tysięcy kultur i unikatowych języków, zróżnicowanych krajobrazów – od pustyń po bujne dżungle i rajskie plaże, nowoczesnej architektura i plemiennych wiosek, znakomitego wina i niezapomnianych atrakcji. Do Afryki bowiem bardzo często podróżuje się po to, by doświadczyć widowiskowego safari albo też snorkelować i nurkować w ciepłej wodzie Oceanu Indyjskiego. Do jakich krajów w Afryce warto się wybrać na wakacje marzeń?

Tanzania i Zanzibar

Tanzania, kraj o powierzchni trzykrotnie większej niż Polska, który zamieszkuje ok. 58 milionów ludzi, w roku 2020 i 2021 króluje wśród najpopularniejszych kierunków turystycznych. Podróżowanie ułatwiają jedne z łagodniejszych na świecie restrykcji w związku z pandemią Covid-19 – Tanzania oficjalnie nie zamknęła dotychczas swoich granic, pozostając otwartą na ruch turystyczny. To zdecydowanie zachęciło nawet tych sceptycznych turystów do zgłębienia atrakcji tego kraju. A jest tego niemało! Zaczynając od spektakularnego show, wystawianego niemal przez cały rok przez Matkę Naturę, a mowa oczywiście o Wielkiej Migracji dzikich zwierząt pomiędzy Tanzanią i Kenią (i w drugą stronę), przez górskie wyprawy, w tym na Kilimandżaro, oraz odwiedzanie unikatowych plemiennych wiosek, aż po setki niezwykłych plażowych miejscówek. W Tanzanii zdecydowanie można przeżyć największą przygodę życia. Najlepsze połączenie stanowią wycieczki do Tanzanii i na Zanzibar, które można wykonać nawet podczas 10-12 dniowego urlopu. Przygodowy program zaczyna się w Tanzanii, 3- lub 4-dniowym safari w najpopularniejszych parkach narodowych, czyli Serengeti, Ngorongoro, Lake Manyara oraz Tarangire, wypoczywając w luksusowych lodgach, a następnie płynie się promem lub leci samolotem na Zanzibar. Swoją drogą, niebieskie safari na Zanzibarze (tzw. „blue safari”) to jedna z największych atrakcji tej wyspy. Zanzibarskie safari polega na poszukiwaniu najbardziej atrakcyjnej plaży, przy której można snorkelować. Takie wycieczki zazwyczaj w cenie mają sprzęt do snorkelingu, lokalnego przewodnika i część wyżywienia. Oprócz pięknych plaż, na Zanzibarze warto zwiedzić interesujące pod względem architektury i kultury miasto Freddiego Mercurego – Stone Town.

Seszele

Wakacje w Afryce

Często nazywane rajem na Ziemi, Seszele są wymarzonym kierunkiem na wakacje lub podróż poślubną dla wielu podróżników! Seszelskie krajobrazy są iście nieziemskie, także za sprawą endemicznie występujących tu gatunków roślin i zwierząt oraz unikatowego granitu seszelskiego. Część wysp, zaliczanych do Wysp Wewnętrznych, geologicznie zbudowane są właśnie z granitu, co jest wyjątkowe na skale światową – bowiem wyspy zazwyczaj buduje koralowiec. Wybierając Seszele wakacje na pewno będą obfitować w setki zdjęć pośród plaż pokrytych malowniczymi granitowymi skałami i otaczających ich lasów tropikalnych. Ten wyspiarski kraj jest także atrakcyjny turystycznie ze względu na zerowe lub minimalne ryzyko występowania tu chorób tropikalnych, takich jak malaria, oraz jadowitych zwierząt. Fauna Seszeli to głównie bogaty podwodny świat i drobna zwierzyna oraz setki wspaniałych gatunków ptaków. Zdecydowanie warto wybrać się na wyspy takie jak La Digue, Praslin, Silhouette, Desroches lub Mahe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0
5 sygnałów, że jesteście dobrze dobranymi przyjaciółmi

5 sygnałów, że jesteście dobrze dobranymi przyjaciółmi

Viessmann włącza się w pomaganie pszczołom