w , , , , ,

5 ciekawostek o maturze

5 ciekawostek o maturze
5 ciekawostek o maturze

Jedni myślą o niej z sentymentem, gdy wspominają szczęśliwe, szkolne lata, u innych nadal budzi niemiłe skojarzenia. Mowa o maturze, jednym z najważniejszych egzaminów w życiu. Stanowi on zwieńczenie ważnego etapu edukacji, a jego wynik może decydować o dalszej przyszłości. Dlatego maturzyści starają się przygotować do niego jak najlepiej. Większości zdających towarzyszy niemały stres. Myśli o randze egzaminu, o pytaniach, jakie czekają, konieczność zmierzenia się z różnymi przedmiotami – to wszystko potęguje nerwy.

Mówi się, że obecnie matura straciła na wartości. Dawniej jej zdobycie świadczyło o dorosłości, teraz często traktowana jest jak „zwykły” egzamin. Opinie są różne, dyskusje na temat poziomu matury, jej znaczenia, toczą się od dawna. My jednak chcemy od tego odejść, nie skupiać się na ocenianiu znaczenia matury, a przedstawić wam kilka ciekawostek na jej temat.


Numer 1:
Z tradycjami

Z tradycjami
Z tradycjami

Matura to nie nowy wymysł. Jan Jakub Rousseau już w epoce oświecenia postanowił zapełniać młode umysły rozmaitymi metodami zdobywania wiedzy. Co ciekawe, nie stawiał na to, co obecnie się praktykuje, czyli wpajanie mnóstwa wiadomości. Mężczyźni mieli udowodnić, że są gotowi na dorosłe życie i dojrzeli. Dziewczyny egzaminowano dużo później.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0
7 zaskakujących faktów na temat Czarnobyla, które dają do myślenia

7 zaskakujących faktów na temat Czarnobyla, które dają do myślenia

Problemy maturzystów