w ,

Ile zarabiają YouTuberzy?

Złapiecie się za głowę, gdy zobaczycie te kwoty

Ile zarabiają YouTuberzy
źródło: https://imgur.com/DVUNDTx

Kiedyś zarabianie na tworzeniu treści w internecie wydawało się niemożliwe. Teraz jest to bardzo popularny i przede wszystkim opłacalny biznes. Z roku na rok ilość zawodów, które można wykonywać z własnego domu rośnie w bardzo szybkim tempie. Jedną z takich nowych profesji jest… YouTuber. Twórca filmów o przeróżnej tematyce, który zarabia głównie poprzez reklamy i współprace. Ile zarabiają YouTuberzy w Polsce i na świecie? Z raportu stworzonego przez Gethero i APYnews wynika, że średnio polski twórca może liczyć na 9200 złotych miesięcznie. Jednak są i tacy, którzy zyskać mogą znacznie więcej.


Numer 1:
Ile na YouTube zarabia Gimper?

Ile na YouTube zarabia Gimper?
źródło: https://www.instagram.com/p/BtWfpJXBTHa/

Gimper to jeden z najbardziej popularnych YouTuberów w naszym kraju. Jego kanał subskrybuje ponad 1,6 mln osób, a profil na Instagramie obserwuje aż 528 tys. odbiorców. Tomasz Działowy, bo tak ma naprawdę na imię, prowadzi również osobny kanał “Lekko nie będzie”, a w 2019 roku wziął udział w IX edycji “Tańca z gwiazdami”. Jego działalność jest więc bardzo zróżnicowana.

Ile na samym YouTube (a więc reklamach i współpracach komercyjnych) może zarobić Gimper? Choć większość internetowych twórców się tym nie chwali, on postanowił nagrać film o swoich przychodach. W tym materiale zdradził, że jego szacunkowe przychody na lipiec 2018 to około 6 tysięcy złotych – tylko z AdSense z głównego kanału Gimper. W tym samym okresie jego mniejszy kanał “Zagrajmy z Gimperem” zyskał 1,6 tys. złotych. Tomek nie przedstawił zarobków z kanału “Lekko nie będzie” i współprac komercyjnych – te mogą się wahać od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Pewne jest, że stała współpraca z Play przynosi Gimperowi porządne sumy pieniędzy na konto.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0
10 zaskakujących sekretów imienia Maja

10 zaskakujących sekretów imienia Maja

Zaskakujące tajemnice 10 najdłuższych rzek świata

10 najdłuższych rzek świata.