w

Rafting – sposób na rodzinną rozrywkę

Jest wiele sposobów, by miło spędzić czas w rodzinnym gronie. Często polecanymi są te, które angażują nas fizycznie, bo taki rodzaj wypoczynku to przecież samo zdrowie. Oczywiście nie każdy ma na tyle dobrą sprawność fizyczną i kondycję, by angażować się w naprawdę wymagające aktywności, jak całodzienne wyprawy w góry czy długa jazda na rowerze. Ale jednym z pomysłów, bardzo przyjaznym nawet dla dzieci, może być rafting.

Czym jest rafting?

Rafting to inaczej spływ pontonem. Często kojarzymy go z górskimi, rwącymi rzekami, walką z bystrzynami, nawet możliwością wywrotki i wpadnięcia do wody. Jest to skojarzenie jak najbardziej prawidłowe – ale wcale nie jedyna możliwość. Bo rafting to po prostu spływ rzeką, a jaka ona będzie, to już zależy od możliwości uczestników. Jeśli zdecydujemy się na przykład na rafting Dunajcem, to okazuje się, że brać w nim udział mogą zarówno osoby w pełni sprawne fizycznie, jak i seniorzy czy maluchy.

Dunajec to piękna rzeka, a spływ po niej dostarczyć może bardzo ciekawych przeżyć wizualnych. Płynąc po nim jesteśmy otoczeni przez majestatyczne góry i zielone lasy. Mamy możliwość obcowania z przyrodą wręcz bajkową, a te obrazy na długo zostają w pamięci. Ale jednocześnie jest to spływ bardzo bezpieczny, wręcz rekreacyjny. Nie ma tu obaw, że czekają na nas zdradliwe kipiele czy ostre skały skryte pod wodą. To po prostu czysta przyjemność, w zasadzie niezależnie od wieku.

Z Zakopanego w Pieniny

Na rafting po Dunajcu, podobnie jak na spływy tratwami flisaków, decyduje się wiele osób. Niektórzy z nich przyjeżdżają w tym celu w Pieniny, a inni rozszerzają o tę atrakcję swój pobyt w Zakopanem. To miasto kojarzone jest przede wszystkim z wypoczynkiem typowo „górskim”, jednak warto wiedzieć, że Dunajec i Pieniny dzieli od Zakopanego dosłownie godzinka drogi.

Za pośrednictwem firmy rafting.pl można właśnie zdecydować się na taki łączony wypoczynek. Prywatne busy zabierają nas z Zakopanego, odwożą na miejsce spływu, by później zabrać z powrotem do miasta. Wycieczka jest całodniowa, bo przecież prócz spływu pontonami po Dunajcu wypada odwiedzić okoliczne miasta – Szczawnicę i Niedzicę, słynne miejscowości turystyczne.

Ale miłośnikom aktywnego wypoczynku to często nie wystarcza. Chcą więcej. I na spełnienie tych potrzeb również można liczyć, bo oferta firmy może być rozbudowana o dodatkowe aktywności. Na przykład wycieczkę rowerową po okolicy albo nawet wyprawę w góry na quadach.

Dunajec jest rzeką na tyle bezpieczną – najniższy stopień trudności – że nic nie stoi na przeszkodzie, by w raftingu towarzyszyły nam dzieci. Tak samo na pewno ucieszą się z możliwości przejażdżki na quadach albo z uczestnictwa w góralskim ognisku. Każda z tych opcji jest dostępna i warta rozważenia. I każda sprawi, że rodzinna wyprawa jeszcze długo będzie wspominana z przyjemnością.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0
buty trekkingowe

4 rzeczy, których nauczyliśmy się, testując damskie buty trekkingowe

windows 11

Windows 11 – niezawodny system operacyjny dla wielu typów urządzeń(Otwarta lista) (0 zgłoszeń)