w

15 niesamowitych ciekawostek o pająkach

15 niesamowitych ciekawostek o pająkach
15 niesamowitych ciekawostek o pająkach

 

  • Pająki nie posiadają kości. Mają za to zewnętrzny pancerz (egzoszkielet), który zrzucają średnio 10 razy w ciągu życia, ze względu na to, że cały czas rosną, a ich „pokrywa” już nie.
  • Istnieje przekonanie, że człowiek w ciągu roku połyka średnio 4 (niektórzy mówią, że 7, albo jakąkolwiek inną liczbę) pająków przez sen, ponieważ wchodzą one do nosa albo otwartej jamy ustnej. Specjaliści jednak uspokajają- to tylko mit! Pająki bowiem traktują ludzi jako zagrożenie. Nie mają potrzeby włażenia nam do buzi.
  • Naukowcy z NASA zrobili eksperyment, który miał na celu sprawdzić wpływ różnych narkotyków na pająki. Okazało się, że owady pod wpływem THC nadal były w stanie pleść regularne (choć oczywiście odbiegające od normy) sieci, natomiast te, którym podano kofeinę, amfetaminę, albo pigułki na sen- kompletnie spartaczyły robotę. Co ciekawe- pająki pod wpływem LSD tworzyły nawet bardziej regularne sieci niż trzeźwe osobniki! LSD, choćw większości krajów zakazane i przez większość ludzi mylnie uważane za groźny narkotyk, po którym ludzie skaczą z okna, wykorzystywane jest zwłaszcza przez naukowców, artystów i programistów do poszerzania świadomości i zwiększenia wydajności pracy umysłowej. Oczywiście nie znaczy to, że każdy powinien go używać.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0
11 zdumiewających ciekawostek o wężach - grzechotnik

11 zdumiewających ciekawostek o wężach

10 ciekawostek o ciąży, które Cię zaskoczą

10 ciekawostek o ciąży, które Cię zaskoczą