w

Jak rodzili się Przyjaciele – 12 ciekawostek o życiu aktorów przed serialem

Jak wyglądała kariera Jennifer Aniston przed serialem Przyjaciele?

Jak wyglądała kariera Jennifer Aniston przed serialem Przyjaciele?
źródło: friends.fandom.com

Jennifer z telewizją związana była od dziecka. Matka – aktorka. Ojciec – występuje w Days of our lives / Dni naszego życia od 1985 do dziś, czyli prawie 3 tysiące odcinków. Ojciec chrzestny – Telly Savalas, czyli Kojak. Zafascynowana teatrem poszła do szkoły aktorskiej, choć na początku oczywiście tradycyjnie zarabiała jako kelnerka i szukała ról. Przez kilka lat miała pasmo niepowodzeń – każdy serial, do którego się dostała, zdejmowano po kilku odcinkach. Gdy pojawiła się propozycja przesłuchania do Friends, wreszcie grała jedną z głównych ról w innym serialu.

Mimo tego zaproszono ją na czytanie roli. Nie zgadniecie – roli Moniki…

Jennifer było to mocno nie w smak, dla niej idealna wydawała się bowiem rola Rachel. Nie dlatego, że taka była. Takie jako ona znała za to z bliska, serwowała im kawę przez całe lata kelnerowania.
Producenci od kilku miesięcy nie mogli znaleźć nikogo pasującego do tej roli, pozwolono więc Jennifer na przesłuchanie. Rozbiła bank. Granie w dwóch serialach jednocześnie było mocno kłopotliwe, ale ekipa uznała Jennifer za wybór idealny. Czekano na nią z pracami, chociaż oznaczało to ryzyko położenia całego serialu. Udało się – ten drugi, o którym dziś nikt już nie pamięta, zakończył się, a dwa tygodnie później na ekranach pojawili się Przyjaciele.

I zostali na nich – do dziś.
I’ll be there for you
’Cause you’re there for me too …

 

 

Korzystałem min. z książki Kelsey Miller „Przyjaciele. Ten o najlepszym serialu na świecie” oraz informacji zgromadzonych na stronie friends.fandom.com

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0
12 zwyrodnień, które mogą śnić Ci się po nocach

12 zwyrodnień, które mogą śnić Ci się po nocach

12 najbardziej okrutnych sekt

12 najbardziej okrutnych sekt – praktyki przyprawiają o dreszcze